Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Eric Yang

Telefon numarası : 86-(0731)88619728

Naber : +8618319993585

Free call

Gelişmiş Akıllı Otomat Çözümleri AMI Enerji Çözümü Willfar - AMI

Min sipariş miktarı : 1 Fiyat : Negotiable
Ambalaj bilgileri : Karton Ambalaj Teslim süresi : 30 gün
Ödeme koşulları : / T Yetenek temini : Günde 2000 (sipariş sayısına göre)
Menşe yeri: Changsha, Hunan Marka adı: Willfar Information Techonology Co., Ltd.
Sertifika: ALL APPLICABlE Model numarası: Willfar-AMI

Detay Bilgi

renk: Beyaz Malzeme: Yazılım Çözümü
Marka: Willfar Bilgi Sistem Yönetimi: Akıllı sayaç
İletişim kanalı: PLC / 485 Sistem Temeli: HES Sistemi ve MDMS Sistemi
Çalışma zamanı: 24 saat Ana IP: Ana bilgisayarın IP adresi
Ana liman: Ana bilgisayarın dinleme bağlantı noktası
Vurgulamak:

enerji yönetimi çözümü

,

otomat çözümleri

Ürün Açıklaması

Akıllı Satış Çözümü Gelişmiş Willfar AMI Çözümü Willfar-AMI

 

şirket Profili


Willfar Bilgi Teknolojisi Co, Ltd
- 2004 yılında kuruldu;
- Aralık 2019'da Şanghay Menkul Kıymetler Borsası'nda STAR Piyasasında işlem görmüştür;
- Sayaç okuma (AMI) ekipmanı ve işletme hizmetinin lider tedarikçisi;
- Çin'de "Bir DCU Okuma Çok metre" çözümü geliştiren ilk şirket;
- "CPU akıllı kart Şarj Etme ve Kontrol", "Bir DCU Okuma Çoklu Sayaç", LoRa tabanlı RF İletişim ve "Bölge Ölçüm Alanı (DMA)" gibi teknoloji ve sistemlerin geniş çapta uygulanmasını sağlayan ilk şirket
 
Giriş
 

- AMI is a complete power network processing system for measuring, collecting, storing, analyzing and using user's electricity information. - AMI, kullanıcının elektrik bilgilerini ölçmek, toplamak, depolamak, analiz etmek ve kullanmak için eksiksiz bir güç ağı işleme sistemidir. It consists of a smart meter installed at the customer's end, a measurement data management system located in the power company, and a communication system connecting them. Müşterinin ucuna kurulmuş bir akıllı sayaç, enerji şirketinde bulunan bir ölçüm veri yönetim sistemi ve bunları bağlayan bir iletişim sisteminden oluşur.

 

- The smart meter in the AMI can record the user's various power usage information according to a preset time interval (minutes, hours, etc.), and transmit the information to the data center through the communication network, and according to different requirements and purposes, such as user billing, fault response, and demand side management are processed and analyzed; - AMI'deki akıllı sayaç, kullanıcının çeşitli güç kullanım bilgilerini önceden belirlenmiş bir zaman aralığına (dakika, saat vb.) Göre kaydedebilir ve bilgileri iletişim ağı üzerinden ve farklı gereksinimlere ve amaçlara göre veri merkezine iletebilir. kullanıcı faturalandırması, hata yanıtı ve talep tarafı yönetimi gibi işlemler yapılır ve analiz edilir; information can also be sent to the meter, such as requiring more data or online software upgrades to the meter. sayaca daha fazla veri veya sayaca çevrimiçi yazılım yükseltmeleri gibi bilgiler de sayaca gönderilebilir.

 

- AMI, müşterilere ölçüm, terminal, iletişimden veri toplama, işleme, analiz ve kontrole, kapsamlı ölçüm ve arabağlantı komple çözümlerine kadar eksiksiz ölçüm çözümleri sunar.

 

- The overall goal is to provide a complete end-to-end solution to support the application requirements of the AMI project. - Genel hedef, AMI projesinin uygulama gereksinimlerini desteklemek için eksiksiz bir uçtan uca çözüm sağlamaktır. The system was designed to support large-scale home metering systems covering applications such as MV/LV distribution, industrial and commercial areas, industrial parks, village or villa areas, buildings and single buildings. Sistem, OG / AG dağıtımı, endüstriyel ve ticari alanlar, endüstriyel parklar, köy veya villa alanları, binalar ve tek binalar gibi uygulamaları kapsayan büyük ölçekli ev ölçüm sistemlerini desteklemek üzere tasarlanmıştır.

 

- Sistem, enerji şirketlerine sayaç veri toplama, güç kaynağı değişiklikleri, tarife değiştirme, sayaç yönetimi ve güç kaynağının işlenmesinde ve aynı zamanda su, gaz ve enerji gibi farklı enerji ölçüm ekipmanlarını entegre etmek için bir dizi çözümde yardımcı olabilir. sıcaklık.

 

- Çözüm; ölçüm ekipmanı katmanı (elektrik sayacı, akıllı terminal), iletişim katmanı (NAN & WAN), Veri merkezi Uygulama katmanı (HES, MDMS, CIS / Faturalandırma…), Hizmet katmanı (Müşteri merkezi, Portal, Dosyalanmış iş emri… .).

Gelişmiş Akıllı Otomat Çözümleri AMI Enerji Çözümü Willfar - AMI 0

 

 

Özellikleri

 

1. Doğru ölçüm, otomatik sayaç okuma, müşterinin geliri artırmasına, sayaç okuma ve işletme maliyetlerini azaltmasına, geleneksel manuel sayaç okumada veri eksik veya yanlış kayıttan kaçınmasına yardımcı olur

 

2. Çoklu faturalama yöntemleri, çoklu tarife oranları, ön ödemeli yönetim fonksiyonları, kullanıcılara elektrik fiyatları ve hizmetleri hakkında daha fazla seçenek sunar

 

3. The integration of multiple communication technologies has improved the success rate of data collection; 3. Çoklu iletişim teknolojilerinin entegrasyonu veri toplamada başarı oranını artırmıştır; also reduce the communication cost ayrıca iletişim maliyetini düşürür

 

4. Güç şirketinin gelirini etkili bir şekilde korumak için ekipman katmanında ve sistem düzeyinde anti-sabotaj teknolojisi

 

5. Açık Standart üzerine inşa edilmiştir: Çoklu sistem entegrasyonu, enerji şirketleri tarafından sağlanan birleşik veriler, birleşik uygulama portalı ve geliştirilmiş yönetim verimliliği

 

6. Hızlı arıza yeri ve kurtarma, olay raporunda azalma

 

7. Yardımcı programların ekipman sağlığını değerlendirmesine, varlık kullanımını optimize etmesine ve ekipman ömrünü uzatmasına, bakım ve operasyonel yönetim maliyetlerini optimize etmesine, şebeke hatalarını doğru bir şekilde bulmasına, şebeke planlamasını iyileştirmesine ve tespit edilecek güç kalitesi sorunlarını tanımlamasına yardımcı olacak ağ düzeyinde yük ölçümü ve sistemde gezinme sağlar ve kurcalamayı azaltın

 

AMI Sisteminin Bileşenleri

 

1. Sistem uygulama katmanı:

- Yazılım:

(1) Kafa sistemi - HES

(2) Metre Veri Yönetim Sistemi - MDMS

(3) İsteğe bağlı sistem: KMS, NMS

(4) Yardımcı Uygulama sistemi: CIS / Faturalandırma, Varlık, DMS / OMS, GIS, WFMS vb.

(5) Veritabanı

- BT Donanımı

Veritabanı Sunucusu, Disk Dizisi, Web Sunucusu, Uygulama Sunucusu, Güvenlik Modülü, Yönlendirici, Güvenlik Duvarı, PC vb.

 

2. Ağ Katmanı

(1) WAN Ağı:

DCU ve sayaç yukarı bağlantısı GPRS / 3G modülü ile HES sistemi ile iletişim kurar

(2) NAN Ağı:

DCU, ölçüm cihazı düğümleri ile PLC ağı veya RF Mesh Ağı üzerinden iletişim kurar

 

3. Ölçüm tabakası:

- Veri Yoğunlaştırıcı (DCU)

- PLC / RF Tekrarlayıcı ünitesi

- Tek fazlı akıllı sayaç

- Üç fazlı akıllı sayaç (DC, CT, CT / VT)

- Kullanıcı Arabirimi Birimi (UIU)

 

fonksiyon

 

1. MDM'ler

Gelişmiş Akıllı Otomat Çözümleri AMI Enerji Çözümü Willfar - AMI 1

 

- Varlık yönetimi, sayaç ve ilgili varlık yönetimi (yoğunlaştırıcılar vb.).

- Müşteri yönetimi, sistemde yer alan kullanıcı verileri vb.

- Veri toplama ve işleme (esas olarak HES sisteminden veri alma).

-Kullanım Süresi, adım tarifesi vb.

- Olayların, anormalliklerin ve alarmların izlenmesi, analizi ve işlenmesi.

- Elektrik kesintisi ve restorasyon yönetimi.

- İletişim ağı analizi ve yönetimi.

- Kapsamlı elektrik analizi.

- Yük analizi.

- Hat kaybı analizi.

- Müşteri talep analizi.

- Üçüncü taraf sistemlerle (CIS, SAP, BILLING, HES vb.) Arayüz

 

2. Hes

Gelişmiş Akıllı Otomat Çözümleri AMI Enerji Çözümü Willfar - AMI 2

 

- Müşteri süreçleri veri toplama, tarife değişikliği, müşteri kurulumlarının engellenmesi vb. Mümkün olduğunca büyük ölçüde otomatik hale getirin, fiili tüketim ile ilgili fatura ve kısa faturalandırma aralıkları kullanın.

 

- Implement various tariff models (several registers for active energy supplied/imported, time and/or load-dependent switchover) and acquire data on supplied/imported reactive energy. - Çeşitli tarife modelleri (tedarik edilen / ithal edilen aktif enerji, zaman ve / veya yüke bağlı geçiş için çeşitli kayıtlar) uygulayın ve tedarik edilen / ithal edilen reaktif enerji hakkında veri alın. This ensures the greatest possible flexibility with regard to product design for an energy supplier. Bu, bir enerji tedarikçisinin ürün tasarımı ile ilgili mümkün olan en yüksek esnekliği sağlar. Optionally ripple control functionality can be introduced by using an independent load-switching device with integrated clock timer and two-way communication (changing of switching programs, spontaneous switching operations). İsteğe bağlı olarak dalgalanma kontrol işlevselliği, entegre saat zamanlayıcılı ve iki yönlü iletişimli bağımsız bir yük anahtarlama cihazı (anahtarlama programlarının değiştirilmesi, kendiliğinden anahtarlama işlemleri) kullanılarak tanıtılabilir.

 

- Bakım aralıklarını optimize etmek, hat kayıplarını en aza indirmek (örneğin kırılma noktalarını hareket ettirerek) ve güç şebekesinin genişlemesini planlamak için ek veriler elde etmek için ayrı hat bölümlerinin ve transformatörlerin kapasite kullanımını kaydedin.

 

- Hataları alıp teşhis ederek kesinti sürelerini en aza indirin.

 

- Faturalandırma ve otomasyon amacıyla küçük, merkezi olmayan enerji üretim tesislerini dağıtım ağına entegre edin.

 

- Kanıt sağlamak ve güç şebekesini planlamak amacıyla müşteri tedarikini tedarik noktasında (metre cinsinden) kaydedin ve belgeleyin.

 

- Tarife müşterileri ve özel sözleşme müşterileri için elektrik enerjisi için tüm tüketim verilerinin elde edilmesi;

 

- Müşteri bağlantılarının uzaktan kesilmesi (ön ödeme hizmetleri, maksimum güç tüketiminin sınırlandırılması)

 

- Tarife ve özel sözleşme müşterileri için yük değiştirme imkanı.

 

- Besleme kalitesinin kaydedilmesi ve dokümantasyonu (sayaç: voltaj toleransları, kısa süreli arızalar, uzun süreli arızalar; Transformatör istasyonlarındaki veri yoğunlaştırıcıları yoluyla EN 50160'a göre Güç Kalitesi)

 

- Diğer enerji taşıyıcıları / medya (gaz, bölgesel ısıtma, su) ve ek hizmetler (Ev Otomasyonu) için sayaçların entegrasyonu için açık bir iletişim platformunun oluşturulması entegre edilebilir.

 

- Terminal cihazlarında (metreler gibi) yetkisiz güç kesintisi ve manipülasyonların kaydedilmesi Transformatör istasyonlarının tele-kontrol edinimi ve dağıtım ağı altyapısı

 

3. DCU

- Dosya yönetimi ve durum bakımı.

- Görev listesini HES sisteminden yürütün.

- Sayacın kayıt verilerini düzenli olarak toplayın ve yerel olarak saklayın.

- Sayaç ve konsantratörün alarmlarını izleyin ve HES'e basın.

- Veri alışverişi için HES sistemine Arayüz sağlayın.

- HES'ten metreye şeffaf erişim sağlayın.

 

4. Akıllı sayaç

Gelişmiş Akıllı Otomat Çözümleri AMI Enerji Çözümü Willfar - AMI 3

 

- Gücü periyodik olarak faturalandırın ve kalıcı bellekle korunan yük profilinde saklayın.

- Güç kaybı, aşırı gerilim, düşük voltaj gibi güç kalitesi olayını kaydedin.

- Izgara durumunu ve alarm bilgilerini kaydedin.

- Tarife oranı değişimi için uzaktan indirilebilir program.

- Uzaktan veya yerel bağlantı / bağlantı kesme

 

İletişim Mimarisi

Gelişmiş Akıllı Otomat Çözümleri AMI Enerji Çözümü Willfar - AMI 4

 

İletişim arayüzü

Gelişmiş Akıllı Otomat Çözümleri AMI Enerji Çözümü Willfar - AMI 5

AMI sisteminin iki yönlü iletişimi temel olarak aşağıdaki bilgi türlerini destekler:

 

- Cihaz kaydı

- Seri numarası, adres, zamanlanmış görev vb. Gibi çalışma parametresi yapılandırması.

- Zaman tarife oranı, ölçüm faturalandırma şeması vb. Gibi işletme parametresi yapılandırması.

- İsteğe bağlı okuma, zaman senkronizasyonu, uzaktan röle kontrolü vb.

- Programlı veri okuma (yukarı akış tabanlı)

- Uzaktan yükseltme ürün yazılımı (akış aşağı)

 

Durum

Konut sakinleri ve büyük miktarda kullanıcılar için ticari ölçüm amaçlı;

Geleneksel manuel sayaç okuma için akıllı ölçüm (otomatik sayaç okuma) senaryosuna geçiş;

Müşteriler için talep yönetimi gerekli.

Bunların İçinde Olabilirsiniz
Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

839947846@qq.com
+8618319993585
Eric673792