Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Eric Yang

Telefon numarası : 86-(0731)88619728

Naber : +8618319993585

Free call

PVMS Sistemi Akıllı Otomat Çözümleri Otomatik Sayaç Okuma PVMS - AMI

Min sipariş miktarı : 1 Fiyat : Negotiable
Ambalaj bilgileri : Karton Ambalaj Teslim süresi : 30 gün
Ödeme koşulları : / T Yetenek temini : Günde 2000 (sipariş sayısına göre)
Menşe yeri: Changsha, Hunan Marka adı: Willfar Information Techonology Co., Ltd.
Sertifika: ALL APPLICABlE Model numarası: PVMS-AMI

Detay Bilgi

renk: Beyaz Malzeme: Yazılım Çözümü
Marka: Willfar Bilgi Sistem Yönetimi: Akıllı sayaç
İletişim kanalı: PLC / 485 Sistem Temeli: PVMS Sistemi
Çalışma zamanı: 24 saat Ana IP: Ana bilgisayarın IP adresi
Ana liman: Ana bilgisayarın dinleme bağlantı noktası
Vurgulamak:

ami enerji çözümü

,

otomat çözümleri

Ürün Açıklaması

Akıllı Satış Çözümü Akıllı Ön Ödeme Çözümü PVMS-AMI

 

şirket Profili


Willfar Bilgi Teknolojisi Co, Ltd
- 2004 yılında kuruldu;
- Aralık 2019'da Şanghay Menkul Kıymetler Borsası'nda STAR Piyasasında işlem görmüştür;
- Sayaç okuma (AMI) ekipmanı ve işletme hizmetinin lider tedarikçisi;
- Çin'de "Bir DCU Okuma Çok metre" çözümü geliştiren ilk şirket;
- "CPU akıllı kart Şarj Etme ve Kontrol", "Bir DCU Okuma Çoklu Sayaç", LoRa tabanlı RF İletişim ve "Bölge Ölçüm Alanı (DMA)" gibi teknoloji ve sistemlerin geniş çapta uygulanmasını sağlayan ilk şirket
 
Giriş
 

- AMI (Gelişmiş Ölçüm Altyapısı) enerji şirketleri ve akıllı sayaçlar arasında iki yönlü iletişim sağlayan bir mimaridir.

 

- AMI'nin amacı, elektrik güç şirketlerine doğru gerçek zamanlı enerji tüketimi veri bilgileri ve ekipman durumu bilgileri sağlamak ve son kullanıcıların ve cihazların yönetimini uygulamaktır.

 

- AMI's meter reading system can be realized by wired G3-PLC/ BPLC/ RS485/ M_BUS, wireless RF, GPRS and other technologies. - AMI'nin sayaç okuma sistemi kablolu G3-PLC / BPLC / RS485 / M_BUS, kablosuz RF, GPRS ve diğer teknolojiler ile gerçekleştirilebilir. It can be applied to various simple or complex power environments effectively improve energy utilization and achieve energy sustainability. Enerji kullanımını etkili bir şekilde iyileştirmek ve enerji sürdürülebilirliğini sağlamak için çeşitli basit veya karmaşık güç ortamlarına uygulanabilir.

 

- AMI'nin akıllı ölçüm cihazı, ölçümle, ölçümle, analizle ve ölçüm cihazıyla iletişimi içerir, komutla verildiği sürece, cihazın verilerini alabilir veya cihazı kontrol etmek ve yönetmek için cihazın parametrelerini değiştirebilirsiniz. .

 

- AMI çözümleri kullanıcılara güvenilir, yüksek kaliteli, düşük maliyetli modern tarz enerji hizmetleri sunar.

 

- Genel olarak, mevcut denge sayacın kendisi üzerinde hesaplanır ve sayaç, tüketici ile iletişim kurmak için bir araç görevi görür.

PVMS Sistemi Akıllı Otomat Çözümleri Otomatik Sayaç Okuma PVMS - AMI 0

 

 

Özellikleri

 

1. Doğru ölçüm, otomatik sayaç okuma, müşterinin geliri artırmasına, sayaç okuma ve işletme maliyetlerini azaltmasına, geleneksel manuel sayaç okumada veri eksik veya yanlış kayıttan kaçınmasına yardımcı olur

 

2. Çoklu faturalama yöntemleri, çoklu tarife oranları, ön ödemeli veya faturalı yönetim fonksiyonları, kullanıcılara elektrik fiyatları ve hizmetleri hakkında daha fazla seçenek sunar

 

3. The integration of multiple communication technologies has improved the success rate of data collection; 3. Çoklu iletişim teknolojilerinin entegrasyonu veri toplamada başarı oranını artırmıştır; also reduce the communication cost ayrıca iletişim maliyetini düşürür

 

4. Güç şirketinin gelirini etkili bir şekilde korumak için ekipman katmanında ve sistem düzeyinde anti-sabotaj teknolojisi

 

5. Açık Standart üzerine inşa edilmiştir: Çoklu sistem entegrasyonu, enerji şirketleri tarafından sağlanan birleşik veriler, birleşik uygulama portalı ve geliştirilmiş yönetim verimliliği

 

6. Hızlı arıza yeri ve kurtarma, olay raporunda azalma

 

7. Yardımcı programların ekipman sağlığını değerlendirmesine, varlık kullanımını optimize etmesine ve ekipman ömrünü uzatmasına, bakım ve operasyonel yönetim maliyetlerini optimize etmesine, şebeke hatalarını doğru bir şekilde bulmasına, şebeke planlamasını iyileştirmesine ve tespit edilecek güç kalitesi sorunlarını tanımlamasına yardımcı olacak ağ düzeyinde yük ölçümü ve sistemde gezinme sağlar ve kurcalamayı azaltın

 

AMI Sisteminin Bileşenleri

 

1. Sistem uygulama katmanı:

- Yazılım:

(1) Vending ve Head-end sistemi –VHES

(2) Veritabanı

- BT Donanımı:

Veritabanı Sunucusu, Disk Dizisi, Web Sunucusu, Uygulama Sunucusu, Güvenlik Modülü, Yönlendirici, Güvenlik Duvarı, PC vb.

 

2. Ağ Katmanı

(1) WAN Ağı:

DCU ve sayaç yukarı bağlantısı GPRS / 3G modülü ile HES sistemi ile iletişim kurar

(2) NAN Ağı:

DCU, ölçüm cihazı düğümleri ile PLC ağı veya RF Mesh Ağı üzerinden iletişim kurar

 

3. Ölçüm tabakası:

- Tekrarlayıcı

- Veri Yoğunlaştırıcı - DCU

- PLC Tekrarlayıcı ünitesi

- Tek fazlı akıllı sayaç

- Üç fazlı akıllı sayaç

- Kullanıcı Arabirimi Birimi (UIU)

 

fonksiyon

 

1. Hes

PVMS Sistemi Akıllı Otomat Çözümleri Otomatik Sayaç Okuma PVMS - AMI 1

 

- Veri toplama fonksiyonu

(1) İsteğe Bağlı Okuma: ön WEB tarafından verilen komuta göre, verileri okuyun ve parametreleri belirtilen metrede ayarlayın;

(2) Terminalden aktif raporlama verileri: Terminal alarm verisini veya aktif olarak raporlanmak (veya aktif olarak itilmek) ve derhal işlenmek üzere ayarlanmış bir olayı veya verileri alır.

- Programlı Okuma Yapılandırması

(1) Seçilen ölçüm ekipmanı aralığı için planlanmış okuma yapılandırmasını düzenleyin ve veritabanına görev olarak kaydedin, daha sonra arka plan servis programı bu görevi otomatik olarak algılar, HES, terminal cihazlarını belirtilen süreye göre görev, yürütüldükten sonra, alınan verileri veritabanına kaydedin.

 

- Servis Yönetimi

(1) The background data collection program should run automatically, and it is inseparable from various service programs, such as communication service programs. (1) Arka plan veri toplama programı otomatik olarak çalışmalı ve iletişim hizmeti programları gibi çeşitli servis programlarından ayrılamaz. (TCP/IP or UDP), data storage service programs, task scheduling services, etc. (TCP / IP veya UDP), veri depolama hizmeti programları, görev zamanlama hizmetleri vb.

 

- Ürün yazılımı yükseltme

(1) Bellenim yükseltmeleri HES sistemine erişen ve uzaktan bellenim yükseltme yeteneklerine sahip olan yoğunlaştırıcılar, modüller ve sayaçlarda gerçekleştirilir.

 

- Saat senkronizasyonu

(1) Terminaller, düzenli olarak zaman senkronizasyonu gerektiren HES sistemine erişir.

 

- Ekipman yönetimi

(1) HES sistemine bağlanan, yoğunlaştırıcılar, sayaç özellikleri ve aralarındaki ilgili ilişki dahil olmak üzere terminal cihazlarını yönetin.

 

- Protokol adaptörü

(1) According to the needs of the terminal equipment to be supported, the HES needs to have the corresponding protocol stack to support communication with the equipment (framing, de-framing). (1) Desteklenecek terminal ekipmanının ihtiyaçlarına göre, HES'nin ekipmanla iletişimi desteklemek için ilgili protokol yığınına sahip olması gerekir (çerçeveleme, çerçeveleme). The currently supported protocols include IEC-62056, DSMR, DLMS gateway/IP etc. Şu anda desteklenen protokoller arasında IEC-62056, DSMR, DLMS ağ geçidi / IP vb.

 

- Veritabanı uyarlaması

(1) The HES receives the data returned from the terminal device and needs to be persistent for the front-end call or other system. (1) HES, terminal cihazından döndürülen verileri alır ve ön uç çağrısı veya başka bir sistem için kalıcı olması gerekir. HES may interact with tens of thousands of devices at the same time. HES aynı anda on binlerce cihazla etkileşime girebilir. The amount of data returned during a certain period of time is quite large. Belirli bir süre içinde döndürülen veri miktarı oldukça fazladır. A dedicated database adapter module is required to interact with the database to access and save large amounts of data. Büyük miktarda veriye erişmek ve bunları kaydetmek için veritabanıyla etkileşim kurmak üzere özel bir veritabanı adaptör modülü gerekir.

 

2. WEB Kullanıcı Arabirimi

- Dosya yönetimi

(1) Create or delete meter/concentrator and user's file data management. (1) Sayaç / yoğunlaştırıcı ve kullanıcının dosya veri yönetimini oluşturun veya silin. (This function module is required if the HES system is operating independently. Generally this function module belongs to the MDM system) (Bu fonksiyon modülü, HES sistemi bağımsız çalışıyorsa gereklidir. Genellikle bu fonksiyon modülü MDM sistemine aittir)

 

- Talep üzerine okuma

(1) Select the terminal devices that need to be copied and the data items that the terminal devices need to read or set (if you want to set the data, you need to set the parameter values), and edit the copy command that needs to be issued. (1) Kopyalanması gereken terminal cihazlarını ve terminal cihazlarının okuması veya ayarlaması gereken veri öğelerini seçin (verileri ayarlamak istiyorsanız, parametre değerlerini ayarlamanız gerekir) ve gereken kopyalama komutunu düzenleyin yayınlanacak. (Including data item reading, pull closing, etc.), save and send to the background collection service program, waiting for the results to return. (Veri öğesi okuması, çekme kapanması vb. Dahil) kaydedin ve arka plan toplama servis programına gönderin, sonuçların geri dönmesini bekleyin.

 

- Programlı veri okuma planı

(1) Edit the schedule of data collection for the selected range of meter terminals. (1) Seçilen sayaç terminalleri aralığı için veri toplama zamanlamasını düzenleyin. And saved to the database, the background service program detects the scheduled copying task from the database, reads the terminal device according to the rules of the fixed copying task and saves the returned data. Veritabanına kaydedildiğinde, arka plan hizmet programı zamanlanmış kopyalama görevini veritabanından algılar, terminal aygıtını sabit kopyalama görevinin kurallarına göre okur ve döndürülen verileri kaydeder.

 

- Ürün yazılımı yükseltme

(1) Bellenim dosyasını ve veritabanına yükseltilecek terminale karşılık gelen ilgili bilgileri kaydettikten sonra, arka plan toplama servis programı dosyayı bellenim yükseltmesi için belirlenen cihaza teslim etmesi konusunda bilgilendirilir.

 

- Ağ yönetimi

(1) GPRS / PLC / RF ağ mühendisliği araştırması, çevrimiçi izleme, ekipman çevrimiçi durumunun gerçek zamanlı gösterimi, yönlendirme ağı, ağ düğümleri ve diğer bilgiler için görsel bir ağ bakım aracı sağlar.

 

- Protokol veritabanı bakımı

(1) Terminal tarafından desteklenen protokol veri öğelerinin bakımını yapın (bu modül genellikle yalnızca Ar-Ge amaçlıdır)

 

- Bildiri

(1) Such as daily reports, monthly reports, and event reports. (1) Günlük raporlar, aylık raporlar ve etkinlik raporları gibi. (Generally this report function belongs to MDM system) (Genellikle bu rapor işlevi MDM sistemine aittir)

 

- Alarm ve olay izleme

(1) Terminal tarafından itilen ve alarmları veya olayları işlemesi için ilgili personele bildirmesi gereken önceden tanımlanmış alarmlar veya olaylar için, bir uyarı ekranı sağlanır.

 

- Başarı Oranı İstatistiklerini Okuma

(1) Veri okuma başarı oranı istatistikleri

 

- Arayüz

(1) The interface with other systems such as MDM generally adopts the WEB SERVICE interface conforming to IEC-61968 standard. (1) MDM gibi diğer sistemlerle arayüz genellikle IEC-61968 standardına uygun WEB SERVICE arayüzünü benimser. The data module conforms to the CIM model and the data format adopts the XML format. Veri modülü CIM modeline uygundur ve veri formatı XML formatını benimser.

 

3. DCU

- Dosya yönetimi ve durum bakımı.

- Görev listesini HES sisteminden yürütün.

- Sayacın kayıt verilerini düzenli olarak toplayın ve yerel olarak saklayın.

- Sayaç ve konsantratörün alarmlarını izleyin ve HES'e basın.

- Veri alışverişi için HES sistemine Arayüz sağlayın.

- HES'ten metreye şeffaf erişim sağlar.

 

4. Akıllı sayaç

PVMS Sistemi Akıllı Otomat Çözümleri Otomatik Sayaç Okuma PVMS - AMI 2

 

- Gücü periyodik olarak faturalandırın ve kalıcı bellekle korunan yük profilinde saklayın.

- Güç kaybı, aşırı gerilim, düşük voltaj gibi güç kalitesi olayını kaydedin.

- Izgara durumunu ve alarm bilgilerini kaydedin.

- Tarife oranı değişimi için uzaktan indirilebilir program.

- Uzaktan veya yerel bağlantı / bağlantı kesme

 

Kullanıcı arayüzü

Menü Açıklama
Metre Parametre Ayarı

Sayaç dizini bilgilerini aşağıdaki gibi ayarlayın:

MP No.: Her sayaç için bir seri numarasıdır

Adres_DEC: Ölçüm cihazı adresi (ondalık).

Adres Topla_DEC: Veri toplayıcı adresi (ondalık).

Protokol: Ölçüm cihazı protokolü (varsayılan olarak DLMS)

Kanal: PLC veya RS485.

Zaman ayarı Set concentrator's date and time. Yoğunlaştırıcının tarihini ve saatini ayarlayın. It is adopting 24 hours system. 24 saat sistemi benimsiyor.
Şifre Ayarı

Change password. Şifre değiştir. The initial password is 000000. İlk şifre 000000'dir.

Parola, yoğunlaştırıcının önemli parametresini ayarlamak için kullanılır.

Terminal Kimliği

Terminal kimliği 2 bölümden oluşur: adres 1 ve adres 2.

Örneğin, adres 1 0731 ve adres 2 0001'dir (HEX), tam terminal kimliği 07310001'dir.

HES'e gönderilen kalp atışı komutu terminal kimliğini içerecektir ve adres 2 HEX'dir.

Kanal Tipi HES ile iletişim modunu ayarlayın: GPRS / 3G veya Ethernet.
Ana bilgisayar IP'si

DCU, HES ile GPRS / 3G aracılığıyla iletişim kurarsa, lütfen aşağıdakileri ayarlayın:

Ana IP: ana bilgisayarın IP adresi

Ana Liman: Ev sahibinin dinleme limanı

Alt IP: Ana bilgisayarın ayrılmış IP adresi

Alt bağlantı noktası: Ana bilgisayarın ayrılmış dinleme bağlantı noktası

Kalp: Kalp atışı aralığı

APN: GPRS / 3G için erişim noktası adı

Kullanıcı: APN için kullanıcı adı

Şifre: APN için şifre

AutoDetect IP

Veri toplayıcı IP adresini otomatik olarak alacaktır.

Bu yalnızca Ethernet bağlantısı için kullanılır.

Giriş Terminali IP

IP adresini, alt ağ maskesini ve Ağ Geçidini ayarlayın.

Bu yalnızca Ethernet bağlantısı için kullanılır.

versiyon Ürün yazılımı sürüm bilgilerini görüntüleyin.
IP adresi Yoğunlaştırıcının IP adresi bilgilerini görüntüler.
Sistemi yeniden başlatma Yoğunlaştırıcıyı yeniden başlatın.
Net veriler Yoğunlaştırıcıdaki tüm verileri temizle.
LCD Ayarı It is used to control screen gray level. Ekran gri seviyesini kontrol etmek için kullanılır. Press the left and right key to adjusting gray level Gri seviyesini ayarlamak için sol ve sağ tuşlara basın
Parametreyi Değiştir

Diğer iletişim parametrelerini ayarlayın:

Geçerli Rota Birimi: R3 Gücü Birimi (varsayılan)

Geçerli Uzaktan Yükleme: TCP Zip yok (GPRS / 3G veya Ethernet için kullanılır)

UDP Zip yok (Yalnızca Ethernet için kullanılır)

Geçerli İletişim durumu: Bakım (varsayılan)

 

İletişim arayüzü

1. HES ile Haberleşme Arayüzü

Yoğunlaştırıcı, HES ile iletişim kurmak için GPRS / 3G / PSTN / Ethernet teknolojileri sağlar.

- GPRS / 3G İletişimi

The GPRS/3G module works on frequencies at 900/2100MHz@UMTS and 900/1800MHz@GSM, and it also provides GPRS/3G multi-slot class 10 capabilities. GPRS / 3G modülü 900 / 2100MHz @ UMTS ve 900 / 1800MHz @ GSM frekanslarında çalışır ve ayrıca GPRS / 3G çok yuvalı sınıf 10 yetenekleri sağlar. Baud rate for GPRS/3G module is 38400 bps. GPRS / 3G modülü için baud hızı 38400 bps'dir. There is 1 SIM cards for GPRS/3G module, they can be used for different operators. GPRS / 3G modülü için 1 SIM kart vardır, farklı operatörler için kullanılabilirler.

DCU can be configured to work in GPRS/3G channel. DCU, GPRS / 3G kanalında çalışacak şekilde yapılandırılabilir. When DCU works in GPRS/3G channel, application of DCU will start to dial up automatically. DCU GPRS / 3G kanalında çalıştığında, DCU uygulaması otomatik olarak aramaya başlayacaktır. By sending serial AT commands to GPRS/3G module, DCU can drive GPRS/3G module to register into GPRS/3G network, and get its IP address. GPU / 3G modülüne seri AT komutları göndererek DCU, GPRS / 3G modülünü GPRS / 3G ağına kaydolmak ve IP adresini almak için kullanabilir. After getting an IP address, DCU can work as client or server. Bir IP adresi aldıktan sonra, DCU istemci veya sunucu olarak çalışabilir. If DCU initiates as a client, then it will connect remote host using the host IP and port stored in DB of DCU. DCU istemci olarak başlatılırsa, uzak ana bilgisayarı DCU DB'sinde depolanan ana bilgisayar IP'sini ve bağlantı noktasını kullanarak bağlar. If DCU initiates as a server, then it will wait for connection requested from remote host. DCU sunucu olarak başlatılırsa, uzak ana bilgisayardan istenen bağlantıyı bekler.

DCU istemci modunda çalışıyorsa bağlantı periyodik olarak kalp atışı gönderilerek korunur.

If DCU works in server mode, the connection will be built or closed by client. DCU sunucu modunda çalışıyorsa, bağlantı istemci tarafından oluşturulur veya kapatılır. Only when an error occurs, DCU will close connection Yalnızca bir hata oluştuğunda DCU bağlantıyı kapatır

DCU ping uzak ana bilgisayarı başarısız olursa, maksimum süreye ulaşana kadar tekrar aramayı deneyin, bundan sonra DCU GPRS / 3G modülünü sıfırlayacaktır.

DCU uzak ana bilgisayar başarısı verirse, kayıt çerçevesi veya kalp atışı çerçevesinin yanıtı olmazsa, bir süre uyuyun ve tekrar deneyin.

 

- Ethernet iletişimi

There is an Ethernet port on concentrator. Yoğunlaştırıcıda bir Ethernet portu vardır. It is used to communicate with HES. HES ile iletişim kurmak için kullanılır. The network protocol of Ethernet complies with IEEE802.3. Ethernet'in ağ protokolü IEEE802.3 ile uyumludur.

 

2. Metre ile İletişim Arayüzü

The concentrator supports G3-PLC/RF to communicate with HES. Yoğunlaştırıcı, HES ile iletişim kurmak için G3-PLC / RF'yi destekler. The module is plug and play according to field requirements. Modül, saha gereksinimlerine göre tak ve çalıştır özelliğine sahiptir.

- PLC iletişimi

PLC iletişim portu, baud hızı 38400bps olan G3-PLC modülü ile bağlanır.

The communication module can create and optimize network routing to ensure reliable communication. İletişim modülü, güvenilir iletişim sağlamak için ağ yönlendirmesi oluşturabilir ve optimize edebilir. It can discover new meters automatically, and authenticated meters registered on DCU can be enabled.PLC communication support three-phase coupling. Otomatik olarak yeni sayaçları keşfedebilir ve DCU'da kayıtlı doğrulanmış sayaçlar etkinleştirilebilir.PLC iletişimi üç fazlı bağlantıyı destekler.

 

- RF iletişimi

Concentrator module is used as main node of network, namely coordinator node, which is responsible for establishing network and controlling the join of other nodes. Yoğunlaştırıcı modülü, ağın kurulmasından ve diğer düğümlerin birleştirilmesinden sorumlu olan ağın ana düğümü, yani koordinatör düğümü olarak kullanılır. Metes can be registered to network automatically, and the communication module will optimize routing to archive better communication. Meteler ağa otomatik olarak kaydedilebilir ve iletişim modülü daha iyi iletişimi arşivlemek için yönlendirmeyi optimize eder.

 

- RS485 iletişimi

There are 3 RS485 ports for communicating with meters. Sayaçlarla iletişim kurmak için 3 adet RS485 portu vardır. Each port support 32 meters at same time. Her port aynı anda 32 metreyi destekler.

 

3. Yerel Arayüz

- Yerel bakım

There are ports for local maintenance. Yerel bakım için bağlantı noktaları vardır. The USB port is used to upgrade firmware, DCU will automatically detect firmware files. USB portu bellenimi yükseltmek için kullanılır, DCU bellenim dosyalarını otomatik olarak algılar. The RS232 port is used for engineer to check parameters and work status. RS232 portu mühendis için parametreleri ve çalışma durumunu kontrol etmek için kullanılır.

Ethernet bağlantı noktası, DCU'nun bir web sunucusu olarak çalışabileceği ve bakım için bir web sayfası sağladığı için DCU'nun parametrelerini web sayfası üzerinden yapılandırmak için de kullanılabilir.

 

- İletişim bakımı

Yoğunlaştırıcı, ana istasyona iletişim günlüğü ve istatistiksel iletişim sonucu verileri sağlar.

 

Durum

Konut sakinleri ve büyük miktarda kullanıcılar için ticari ölçüm amaçlı;

Geleneksel manuel sayaç okuma için akıllı ölçüm (otomatik sayaç okuma) senaryosuna geçiş;

Müşteriler için talep yönetimi gerekli.

Bunların İçinde Olabilirsiniz
Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

839947846@qq.com
+8618319993585
Eric673792